Психологи рекомендують


План роботи під час карантинуhttps://docs.google.com/document/d/1hGcv9eAbFx4oSNbbPA9m-wJvJTriOsfjceWzvZMoBu0/edit?usp=sharing
ДО ВАШОЇ УВАГИ КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ…
ЯК ЗАЛИШАТИСЯ ПЕДАГОГАМ ТА БАТЬКАМ ЕМОЦІЙНО-ЗДОРОВИМИ ПІД ЧАС ПАНІКИ В ПЕРІОД ЕПІДЕМІЇ ?детальніше
28 березня 2020    
  Прочитайте та візьміть до уваги!!!!
Стрес-захисна реакція організму у відповідь на дуже сильну дію (подразник) зовні, яка перевищує норму. Він пов'язаний з викидом великої кількості адреналіну, який необхідний для адаптації організму до стресової ситуації. Але коли таких ситуацій надто багато, організм «дає збій», слабіє, втрачає фізичне і психічне здоров'я: від порушення імунітету до сильних неврозів.
Внаслідок дії стресів зростає кількість психічних розладів, серцево-судинних захворювань та проблем з роботою шлунково-кишкового тракту.
Ознаки та причини стресів
Важливо знати які події і у яких випадках є стресогенними саме для вас — це допоможе пом'якшити негативні наслідки. Також важливо навчитись виявляти у себе ознаки стресової напруги та переводити ці сигнали зі сфери почуттів (емоційної) у сферу розуму (раціональну) і тим самим ліквідувати небажаний стан.
Ознаки стресової напруги:
1) неможливість зосередитись на будь-чому;
2) занадто часті помилки в роботі;
3) погіршення пам'яті;
4) постійне відчуття втоми;
5) дуже швидке мовлення;
6) думки зникають;
7) безпричинні болі у голові, спині, шлунку;
8) робота не надає колишнього задоволення;
9) втрата почуття гумору;
10) різко зростає кількість викурених цигарок;
11) пристрасть до алкогольних напоїв;
12) постійне відчуття голоду або навпаки втрата апетиту.

Стрес-менеджмент-способи боротьби зі стресом
Методи самодопомоги
Зупинимося на природних способах регуляції організму, саморегуляції:
1.)ніколи не страждайте поодинці (не тримайте в собі свої тривоги, проблеми), поговоріть з тим, кому довіряєте – друзями, котом (мовчазним і благородним слухачем);
2)прийміть теплий душ, розслабтеся і дайте волю сльозам (вода їх змиє, а шум води заспокоїть);
3)ретельно проаналізуйте ситуацію – там, де немає виходу, повинен бути вхід (в нову кращу ситуацію);
4)використовуйте всі види терапії: музика (тиха, неголосна, улюблена); природотерапія (альбоми з натюрмортами; прогулянки на свіжому повітрі; спілкування з тваринами тощо); трудотерапія (прибирання вдома тощо); лікування сном (коли хочеться і скільки хочеться); часте миття рук під струменем холодної води; масаж; розрядка емоцій (висловити вголос або письмово все, що ви хотіли і хочете сказати);
5)управління диханням;
6)самонакази, самопрограмування і самозаохочення: згадати ситуацію, коли ви впоралися з аналогічними труднощами; сформулюйте текст програми, для посилення ефекту використовуйте слова «саме сьогодні», «саме сьогодні у мене все вийде», «саме сьогодні я буду найспокійнішій і витриманіший».У випадку навіть незначних успіхів хвалити себе, подумки кажучи: «Молодець!», «Розумник(ця)!», «Здорово вийшло!», знаходьте можливість хвалити себе протягом дня не менше 3-5 разів.
Щоб допомогти собі зняти стрес, необхідно відволікатися від негативних думок за допомогою якихось справ, наприклад, прибирання, читання, перегляд фахової літератури на сайтах.
До специфічних методів можна віднести: релаксацію, концентрацію, ауторегуляцію дихання, аутогенне тренування.
Релаксація -дуже корисний та легко засвоюваний метод, за допомогою якого можна частково або цілком позбутися фізичної та психічної напруги. Але є одна неодмінна умова — мотивація, тобто людина повинна чітко знати для чого їй це треба.
Ауторегуляція дихання - свідомо керуючи подихом, людина має можливість використовувати його для заспокоєння, зняття напруги, як м'язової, так і психічної. Відомо, що при стресі частішає серцебиття, дихання стає частим и переривистим, тож дихальні вправи і медитація в тиші і спокої протягом 5-10 хвилин в день поможуть привести думки в порядок і зняти напругу.
Аутогенне тренування - це вплив визначених розумових установок людини на зміну власних уявлень, переживань, відчуттів та інших психічних процесів, а також на стан окремих систем організму з конкретною метою. Тобто, іншими словами, аутогенне тренування- психофізіологічна саморегуляція без лікаря.
Професійна допомога
Професійну допомогу при стресі та його наслідках може надати психолог, психотерапевт, а у важких запущених випадках — психіатр.

Комментариев нет:

Отправить комментарий